Nemokamas dainų siuntimas legalizuotas?

nemokamas-mp3-dainu-parsisiuntimasIlgą laiką įvairios Lietuvos vyriausybinės ir nevyriausybinės organizacijos bandė kovoti su nelegalių internetinių muzikos puslapių savininkais, kurie sudarydavo galimybes lankytojams nemokamai siųstis įvairių muzikos autorių dainas. Keletas tokių verslininkų buvo nubausta, o jų svetainės uždarytos. Visgi, vietoj jų greitai atsirasdavo kitų pasekėjų, nes iš to galima išties nemažai uždirbti, neįdedant daug pastangų. Tik šiokia tokia rizika.

Su tokiais nelegaliais verslininkais institucijoms pasidarė kovoti dar sunkiau, kai jie pradėjo talpinti tinklapius užsienio serveriuose. Visa šita „raganų medžioklė“ darėsi bevaisė ir panašėjo į kovą su vėjo malūnais. Kontroliuojančios įstaigos matydamos, kad tokiom priemonėm nemokamo dainų siuntimo nesustabdys, pradėjo ieškoti kitų priemonių šiai problemai išspręsti.

Galiausiai dainų autorių ir muzikantų organizacijos išsireikalavo iš mūsų valdžios, kad būtų priimti nauji įstatymai ir kad būtų papildomai apmokestintos technologijos, kurios yra vienaip ar kitaip susijusios su nelegaliu dainų platinimu. Taigi, pirkdami kompiuterį, mp3 grotuvą, atmintinę (flešiuką) nuo šiol mokame šiek tiek brangiau negu ankščiau. Tokiu būdu susimokam už tai, kad nelegaliai siunčiamės muziką iš interneto. Būkime biedni, bet teisingi ir pripažinkim, kad taip darome visi. Na bent jau daugelis tai tikrai.

Visos surinktos papildomos lėšos yra skiriamos kūrinių autoriams ir muzikantams. Skiriamų finansų dydis priklauso nuo to, kaip dažnai atlikėjų dainos grojamos radijuje ar video klipai transliuojami televizijoje. Paprasčiau kalbant daugiausiai uždirba tie autoriai ir dainininkai, kurių kūriniai yra populiariausi.

Po šio pasikeitimo kūrėjai ir atlikėjai yra labiau suinteresuoti kurti dainas rečiau, bet kokybiškesnes, geresnes. Kompaktinių diskų-albumų išleidimas jau nebe atneša tokio pelno, koks buvo iki tol kol tapo populiaru norimą muziką parsisiųsti internetu. Dauguma dainininkų šiuo metu netgi patys leidžia nemokamai atsisiųsti dainas iš jų oficialių svetainių. To priežastis labai elementari, kuo daina pasieks daugiau žmonių, tuo bus labiau klausoma, tuo ir jie iš to uždirbs daugiau.

Taigi, su tokio įstatymo priėmimu didžiąja dalimi išsisprendė ir nelegalaus dainų parsisiuntimo problema. Muzikos ir kitų autorinių kūrinių platintojų taip aktyviai institucijos nebemedžioja, tad jie gali toliau sėkmingai vystyti savo verslą. Nors kaip bebūtų, jis vis tiek yra nelegalus, jei nėra gauta autorių sutikimo, kad galima tą daryti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *